Александра Жекова завърши пета в дисциплината сноубордкрос в старта за Световната купа по сноуборд в германския курорт Фелдберг.

Жекова стартира в малкия финал, който спечели след убедително каране и това ѝ отреди пета позиция в крайното класиране.

Така българката подобри представянето си от вчера, когато отново кара в малкия финал и завърши седма.

Втора поредна победа извоюва Микела Мойоли. След вчерашния си успех, днес италианката отново пресече първа финалната линия в компанията на три французойки, като втора остана Шарлот Банк, а трета Кло Треспьош.

Александра Жекова прибави 450 точки към актива си и с 2670 точки и се изкачи на 8-о място в генералното класиране за Световната купа. Убедителен лидер е Микела Мойоли с 6630 точки.

Състезанието във Фелдберг бе последен старт преди олимпийската надпревара в сноубордкроса в Пьонгчанг.