Бразилия победи Германия с 4:2 в мач от Летните олимпийски игри в Токио. През първата част Ричарлисон бе неудържим и само за половин час оформи своя хеттрик, а в началото на второто полувреме Германия върна едно попадение чрез Адием Намири. В последните 30 минути германците бяха с човек по-малко, но въпреки това Рагнар Ахе реализира втори гол за Бундестима. В добавеното време Паулиньо оформи крайното 4:2.

Българската следа в мача бе Георги Кабаков, който бе в ролята на четвърти съдия.

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Бразилците влязоха доста по-добре в срещата и поведоха още в седмата минута с гол на Ричарлисон. Футболистът на Евертън овладя страхотен пас и стреля към вратата на Мюлер, но германският страж се справи. При добавката обаче Ричарлисон бе безмилостен и се разписа за 1:0.

След 23 минути игра авансът за Селесао бе двоен, а голмайстор отново бе Ричарлисон. Играчът бе останал абсолютно сам между двамата централни бранители на противника и засече перфектно центриране на Гилерме Арана, след което прати кълбото право в мрежата на Мюлер.

Малко по-късно Ричарлисон достигна до превъзходно подаване и проби обърканата германска защита, за да оформи своя хеттрик след едва 30 минути игра.

След трите гола Селесао намали темпото, но дори това не помогна на Германия да достигне до нещо интересно. В самия край на първата част кошмарът за германците придоби още по-големи размери, след като подариха дузпа на противника. Стражът на Бундестима обаче се справи с удара на Матеуш Куня и опази вратата си от ново попадение.

През втората част бразилците се отпуснаха и още в 56-ата минута Бундестима върна един гол чрез Надием Амири, който овладя топката след рикошет и отправи удар от границата на наказателното поле, с който бразилският вратар просто не успя да се справи.

След час игра нервите дойдоха в повече на Максимилиан Арнолд, който изрита зверски Дани Алвеш, за което получи втория си жълт картон в мача и бе изгонен преждевременно.

Намаленият състав не попречи на германците да отбележат второ попадение и да се върнат в мача. В 83-ата минута Рагнар Ахе засече страхотен пас и прати топката в мрежата на Бразилия.

Селесао нападаше до последно и напълно резонно, в добавеното време Паулиньо покачи до 4:2 след красив изстрел от границата на наказателното поле.

Така Селесао се качи на първата позиция в Група D, докато Бундестима остава на дъното на класирането.

Бразилия - Германия КР 4:2
1:0 Ричарлисон 7'
2:0 Ричарлисон 23'
3:0 Ричарлисон 30'
3:1 Надием Амири 56'
3:2 Рагнар Ахе 83'
4:2 Паулиньо 90+3'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Бразилия: Сантош, Дани Алвеш, Нино, Диего Карлос, Арана, Гимараеш, Дъглас Луиш, Антони, Клаудиньо, Куня, Ричарлисон

Гeрмания: Флориан Мюлер, Бенямин Хенрикс, Давид Раум, Феликс Удукой, Амос Пайпър, Надим Амири, Арне Майер, Антон Стах, Максимилиан Арнолд, Марко Рихтер, Макс Крузe