Българският национален отбор за девойки се представи много силно на международния турнир по художествена гимнастика "Asker Cup 2018" в Норвегия, което донесе и две отличия на страната ни - златен и сребърен медал.

С много стабилна игра и на четирите уреда Елизабет Йовчева събра сбор от 57. 250точки, с което заслужи шампионската титла в многобоя. Второто място спечели Анна Келман със сбор от 56.450 точки.

"Златното момиче" Ренета Камберова стана кръстница на националка

Бронзовото отличие стана притежание на представителката на Италия Тализа Торети, която събра сбор от 56.200.

За България играха пет гимнастички: Елизабет Йовчева, Анна Келман, Татяна Воложанина, Вероника Любчова и Вая Драганова.
Татяна Воложанина завърши седма, осма е Вероника Любчова и девета - Вая Драганова.

Воложанина показа изключително сложни и стойностни композиции, но допусна груби грешки на обръч. Вероника Любчова също показа интересни неща, но допусна грешки, както и Вая Драганова.

По регламент на състезанието ще има отборно класиране, което ще включва общо отборите на една държава както при жените, така и при девойките.

По-късно е надпреварата при жените, където България ще бъде представена от Галатея Герова и Марина Иванова./БТА