Българката Татяна Воложанина се класира за финалите на обръч и на топка на международния турнир по художествена гимнастика за девойки "София къп", който съпътства Световната купа в "Арена Армеец".

Воложанина заедно с Ана Келман участва в първия отбор на България. Според регламента на турнира се играе отборно и финали на отделните уреди при девойките, а страната участва с четири тима като домакин. Татяна Воложанина игра много добре и получи оценки от 15.950 точки на топка и 15.350 на обръч, а Анна Келман беше оценена с 14.850 точки на топка и 14.700 на обръч

По регламент за финалите при девойките се класира само по една гимнастичка от държава. След изиграването на съчетанията с бухалки и лента по-късно днес ще стане ясно и крайното класиране в отборното състезание.

Във втория отбор на България са Вероника Любчова и Валерия Ватова. Любчова получи оценки 14.550 точки на топка и 14.950 точки на обръч, а Ватова - 14.650 на топка и 14.050 на обръч.

В третия български състав Елизабет Йовчева беше оценена с 14.650 на топка и 15.100 на обръч, а Вая Драганова получи 11.900 на топка и 14.950 на обръч.
В отбор номер 4 България е представена от Ева Брезалиева (14.300 точки на топка и 13.650 точки на обръч) и от Никол Атанасова (12.350 на топка и 12.300 на обръч).

Всички български гимнастички се представиха много добре, имаше грешки, но като цяло показаха желание и красива игра.
Турнирът продължава днес с изпълненията на бухалки и лента при девойките, както и с финалите при жените и девойките от 16.15 до 19.30 часа./БТА