Българският боксьор Уилям Чолов спечели европейската титла за ученици в категория до 62 кг от шампионата в Ръмнику Вълчеа (Румъния).

Във финала 14-годишният състезател на клуб „Боксова академия“ от София бе убедителен срещу Данил Масалович от Беларус и донесе на България единствения златен медал от надпреварата.

Уилям Чолов

източник: БФБокс

Преди това другите ни двама финалисти загубиха своите срещи и останаха със сребърните медали. В категория до 38 кг Радослав Росенов отстъпи на Алексей Стародубчев от Русия. Красимир Джуров в категория до 41,5 кг също не успя да се справи с руснак – Михаил Григорян.

Така тимът ни, воден от треньорите Борислав Георгиев и Роман Цветков, приключи с титла, 2 сребърни и 4 бронзови отличия. На трето място в своите категории завършиха Данчо Ганушев, Коста Симеонов, Даниел Кирилов и Антон Кирилов.