Спортният талант на „Еврофутбол“ Диана Петкова остана на стотни от полуфиналите на 100 метра свободен стил на Европейското първенство по плуване за младежи и девойки в Нетаня, Израел. В сериите 17-годишната пловдивчанка постигна 57.15 сек., като малшанс и миниатюрните 3 стотни не й достигнаха да влезе в първите 16 на Европа. Въпреки това, Диана се готви усилено за следващите си участия: 50 метра свободен стил в събота сутринта, 100 метра бътерфлай в петък и 50 метра бътерфлай в неделя.

Другият ни Спортен талант в Израел – Петър Божилов, финишира за 4:01.87 мин. на 400 м свободен стил, което му отреди 33-о място в дисциплината в първия ден от надпреварата. Преди минути Петър постигна 14-ти резултат във временното класиране на 1500 метра свободен стил след първите две серии – 16:07.94 мин. Вечерта ще се проведе бързата серия, след която ще стане ясно финалното подреждане в дългата дистанция.

След историческия първи медал – бронз от Световно първенство по таекуондо на Владимир Далаклиев, Митко Джорджев бе на 10 секунди от класиране в третия кръг на надпреварата в категория до 63 кг. 17-годишният дупничанин надигра безапелационно представителя на Непал Бар Бахадур Махара с 26-3. Десет секунди преди края на втората си среща срещу кипъреца Йоанис Пилавакис Митко водеше с 4-3, но допусна обрат и загуби с 4-10 точки.