Българските гимнастички Катрин Тасева и Невяна Владинова се класираха за финалите на обръч и на топка на втория турнир за годината от Световната купа по художествена гимнастика в Пезаро (Италия).

Тасева заема трето място в многобоя след първите два уреда със сбор от 35.900 точки, след като получи оценки от 18.450 точки на обръч и 17.450 на топка.

Владинова до момента е седма в многобоя с 34.300 точки, след като беше оценена със 17.300 точки на обръч и 17.000 на топка. За нея това е първо състезание за сезона, тъй като досега се възстановяваше от контузия на глезена.

На обръч оценките на българките са съответно втора на Тасева и седма на Владинова, а на топка - четвърта и осма.

Рускинята Дина Аверина води в класирането за многобоя след първите два уреда с 37.750 точки (19.200 на обръч и 18.550 на топка). Втора е Линой Ашрам (Израел) с 36.850 точки (18.700 на обръч и 18.150 на топка).

Четвърта е Катарина Халкина (Беларус) с 35.750 точки, а в подреждането следват Арина Аверина (Русия) с 34.650 точки и Анастасия Салос (Беларус) с 34.550 точки.

Изпълненията с бухалки и лента са в събота, а в неделя са финалите на отделните уреди.