Таня Звискова - Спортен талант на „Еврофутбол“, постигна нов национален рекорд в дисциплината 60 изстрела с малокалибрена пушка от положение легнал на Държавното първенство по спортна стрелба в Търговище. 23-годишната пловдивчанка записа 623 точки и заслужено се окичи със златния медал. Резултатът й бе достатъчен, за да покрие норматив за участие на Европейското първенство в Баку след месец. Ден по-рано, в събота тя се класира 4-та на 3х20 изстрела с малокалибрена пушка с 571 точки.

На състоялия се Национален шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 г. в София двама от Спортните таланти на българския букмейкър спечелиха два златни и един сребърен медал. Антонио Иванов постигна 10.92 сек. на 100 метра и 22.03 сек на половин обиколка, което му донесе и двете първи места. Елеонора Драгиева пък спечели среброто на скок височина със 150 см и раздели втората позиция с Магдалена Гергова и Преслава Пачеманова. Шампионка е Валерия Кадийска със 160 см.

Стефани Музакова се класира на второ място в генералното класиране в клас „Лазер Радиал“ на регата „Циклон“, която се проведе от 16-ти до 18-ти юни в Поморие. Победител в общото подреждане е Иван Димов от ОМС „Несебър 2000“.

Друг Спортен талант на „Еврофутбол“, но в тениса на маса – Калина Христова постигна седем победи на сингъл и три от общо четири успеха на двойки по време на държавното отборно първенство до 18 г., което се състоя на 17-ти и 18-ти юни в Пловдив. Калина и съотборничките й Димана Николова и Ива Кукува в състава на „Корабостроител 92“ се наредиха на второ място. Шампион е тимът на „Стоянстрой“ Пловдив, който навакса изоставане от 1:2 във финалния сблъсък. За участие в надпреварата се класираха 12 отбора, разпределени в четири групи.

Ивайло Иванов записа победа и загуба на Европейската купа по джудо в Словения. 22-годишният българин се качи в по-горната категория до 90 кг. Въпреки това, в предварителния кръг той записа „ипон“ над Майк Чаване от Швейцария. Последва загуба от Валентин Джордан от Франция и отпадане от надпреварата.

Димитър Исаев е 18-ти на Европейското първенство по скокове във вода в Киев. За 18-годишния столичанин това беше дебют на такъв голям форум.