Европейските вицешампионки от Колдинг 2017 Габриела Стоева и Стефани Стоева отпаднаха в третия кръг на двойки на Световното първенство по бадминтон в Глазгоу (Шотландия). Поставените под номер 11 сестри претърпяха поражение от седмите в схемата Шихо Танака и Кохару Йонемото (Япония) с 12:21, 21:15, 19:21 след малко повече от час игра. Българките започнаха лошо срещата и след изоставане от 4:11 точки загубиха първия гейм.

Втората част беше равностойна до 9:9, след което Стоеви направиха добра серия и дръпнаха с 15:10, а в последствие те запазиха аванса си и изравниха резултата.

В решаващата трета част Танака и Йонемото поведоха с 5:0, но постепенно българките наваксаха изоставането и дори успяха да стигнат от 14:13 в своя полза.

Японките направиха серия от три поредни разигравания, за да поведат с 18:16, но сестри Стоеви изравниха за 18:18 и за 19:19, след което обаче загубиха две поредни точки, а с това и мача и не успяха да се класират за четвъртфиналите./БТА