Европейските вицешампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на турнира от Световните суперсерии по бадминтон в германския град Мюлхайм с награден фонд 150 хиляди долара.

Българките победиха във втория кръг Юе Ду и Инхуей Ли (Китай) с 20:22, 21:9, 21:12 за 66 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева загубиха оспорвания първи гейм, но във втората и третата част доминираха. В решителния трети гейм след 12:11 българките направиха серия от 9:1 и затвориха мача.

В спор за място на полуфиналите сестрите Стоеви ще играят с победителките от мача между Ангиа Шита Аванда/Ни Кетут Махадеви Истирани (Индонезия) и номер 6 Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонгай (Тайланд), който е по-късно днес./ БТА