Китаецът Дин Дзюнхуей продължи да се носи на гребена на вълната на Световното първенство по снукър в Шефилд, Великобритания и поведе с 5-3 след първата сесия от мача със защитаващия титлата си Марк Селби.

След като вчера Дин отстрани своя идол и легенда в спорта Рони О'Съливан на 1/4-финалите на надпреварата, днес той изглеждаше вдъхновен и срещу Селби, който също се намира в отлична форма и в миналия кръг разби Марко Фу с 13-3.

Двамата си поделиха 4-те партии преди почивката, след което Веселяка от Лестър дори дръпна в резултата, но Дин успя да се пребори за изключително оспорвания 6-ти фрейм, продължил близо 50 минути. След това китаецът взе набързо и следващите две партии, за да си осигури преднина от 5-3 след първата сесия.

Втората и третата сесия от двубоя ще са в петъчния ден, а при нужда от четвърта, тя ще бъде в събота от 16:30 часа българско време.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят 4-кратния шампион Джон Хигинс и Бари Хоукинс.