Още едно злато спечели великолепният ансамбъл по художествена гимнастика на финалите на Световната чалъндж купа в Гуадалахара, Испания.

Нашите момичета бяха безапелационни на три топки и две въжета и с оценка 21.700 точки останаха недостижими, въпреки че играха с първи стартов номер.

Второто място на този финал зае отборът на Италия с оценка 19.800, а третата позиция и бронза е за отбора Азербайджан със 17.350.

Тоталният срив на руския ансамбъл в Гуадалахара продължи със седмото място на този финал и оценка от едва 13.200, с 8,5 т. по-малко от българките. В многобоя руският ансамбъл все пак се добра до третото място, но на финала на 5 обръча остана четвърти, като и в трите състезателни дни допусна много грешки.

Отборът на Беларус се представи и още по-зле на топки и въжета, като получи оценка от едва 10.000.

Българският ансамбъл спечели многобоя в събота с преднина от 4.05 т. пред втория Италия.

Момичетата на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова Елена Бинева, Лаура Траатс, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова взеха среброто на 5 обръча в първия финал в неделя.