Боряна Калейн спечели три златни и един сребърен медал във финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика Sofia Cup, който завърши днес в зала "Арена Армеец".

Калейн триумфира на лента с оценка 16.350, на бухалки - 16.500 и на топка- 16.900. Тя остана втора на обръч с 15.900, като отстъпи единствено на Лили Мизуно от САЩ с 16.000.

Блестяща Калейн със злато от многобоя на "Sofia Cup"

Бронз на обръч взе друга българка Ерика Зафирова 15.650. Тя спечели и сребро на бухалки с 15.300. Третата българка Петя Борисова донесе седмото отличие във финалите на отделните уреди, като завърши втора на лента с 14.700.

Така България спечели общо 10 медала на международния турнир по художествена гимнастика Sofia Cup, след като Калейн стана шампионка в индивидуалния многобой, а ансамбълът за девойки взе сребро в многобоя и злато във финала на пет чифта бухалки.

3 пети и едно осмо място за Йовчева във финалите при девойките на Sofia Cup

Утре от 17.00 до 17.30 часа българските националки ще направят официална подиумна тренировка преди Световната купа в София от 5 до 7 май.

Не забравяйте, че емоциите около художествената гимнастика продължават. В края на седмицата "Арена Армеец" ще бъде домакин на Световната купа, където страната ни ще бъде представена от Невяна Владинова, Катрин Тасева и ансамбъла (жени). Турнирът ще се проведе от 5 до 7 май.

Билети за събитието могат да бъдат намерени в мрежата на Eventim. За квалификациите, които ще се проведат в петък и събота, цените са 5, 10 и 15 лева, а за финалите - пропуските струват 10, 15 и 20 лева.