За шест поредна година най-добрите български състезатели бяха отличени за своите спортни постижения по време на тазгодишното издание на церемонията "Нощта на шампионите". Организатори на събитието са Министерството на младежта и спорта, съвместно с Българския спортен тотализатор.

Спортният тотализатор осигури на победителите парични награди в общ размер от 185 хиляди лева, за да възнагради усилията им през изминалата 2020 година.

За победител при жените в тазгодишното издание беше избрана Миглена Селишка, която спечели сребърен медал на Европейското първенство по борба в Будапеща. в категория до 53 килограма.

При мъжете отличието грабна джудистът Ивайло Иванов, който грабна сребърния медал на европейското първенсто в Прага, в категория до 81 килограма.

В първата категория за вечерта, до 16-годишна възраст, бяха отличени гимнастичката Стилияна Николова и боксьора Калин Цветанов. При 18-годишните наградени бяха каратистката Саня Петрова, със сребърен медал от европейското първенство в Будапеща, както и Йосиф Миладинов, който продължава да чупи рекорди в историята на българското плуване.

В категорията до 23-годишна възраст беше отличена биатлонистката Милена Тодорова, която даде заявка за скорошен пробив и в световната купа след силните си изяви в първенствата за девойки.

В категорията за най-добър спортист с увреждания победата взе бегачът на дълги разстояния, Християн Стоянов.