Шабан Мустафа и Маринела Нинева заслужиха сребърни медали на балканския шампионат по полумаратон, който се проведе в Прищина.

Мустафа преодоля дистанцията 21.0975 километра за 1:09:25 часа, като отстъпи само на Кая Серкан (Турция), който финишира за 1:07:43 часа. Нинева бяга за 1:20:29 часа в надпреварата на АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации) и финишира след Юдис Шейма (Турция), която спря хронометъра на 1:18:32 часа.

Шампионатът бе част от международен пробег, където шампиони станаха кенийците Пенард Матека с 1:05:53 при мъжете и Бети Чеплетинг с 1:16:24 при жените.

Гост на състезанието бе президентът на АБАФ и Българска федерация лека атлетика, и първи вицепрезидент на Европейската атлетика - Добромир Карамаринов. /БТА