Кевин Дюрант завърши с 26 точки, 9 борби и 6 асистенции за победата на Голдън Стейт със 110:97 при гостуването срещу Сан Антонио в двубой от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Отборът на Уориърс поведе с 3:0 в серията и е съвсем близо до класиране за следващата фаза, като четвъртата среща е в неделя в Сан Антонио. Тимът на Спърс беше воден от помощник-треньора Етор Месина, който замести Грег Попович, чиято съпруга Ерин почина след дълготрайна борба с коварна болест. Звездата на шампионите Дюрант и гардът Шон Ливингстън се контузиха, но травмите им не са сериозни, стана ясно след двубоя. Ливингстън добави още 16 точки за ценния успех на Голдън Стейт. Стеф Къри пропуска всички двубои от първия кръг на плейофите заради контузия в коляното. ЛаМаркъс Олдриж беше най-резултатен за Сан Антонио с 18 точки и 10 борби.

В друга среща от плейофите в НБА Маями загуби у дома срещу Филаделфия със 108:128. Гостите водят с 2:1 успеха в серията на Изток, а Джоуъл Ембид се отличи с 23 точки в актива на победителите. Бен Саймъндс завърши с 19 точки, 12 овладени топки и 7 завършващи подавания за 18-ия успех на Филаделфия в последните 19 мача на отбора. Горан Драгич беше най-резултатен за Маями с 23 точки, а съотборникът му Джъстис Уинслоу се отличи с 19 точки.

Четвъртата среща между двата състава е в събота. Ню Орлиънс победи със 119:102 у дома състава на Портланд и също има преднина от 3:0 в първия кръг на плейофите в Западната конференция. Антъни Дейвис реализира 28 точки за Пеликанс, овладявайки 11 борби. Си Джей Маккълъм добави още 22 точки, а съотборникът му Деймиън Лилард отбеляза 20 точки за Блейзърс. Отборът на Ню Орлиънс не е преминавал първия кръг в плейофите в НБА от 2008 година.