Лидерът в квалификационната група H за Световното през 2018 година Белгия очаквано победи аутсайдерът Естония с 2:0 и така се отдалечи на 4 точки от втория Гърция с актив от 17.

Белгия крачи смело към световното

Гостите откриха резултата в 31-ата минута с гол на Дрис Мертенс, който след грешка на вратаря Микел Аксалу, успя да вкара топката в мрежата му.

В 44-ата минута Артьом Дмитриев повали Маруан Фелайни с ужасно влизане, а реферът Джон Бийтън не се поколеба да му покаже червения картон.

Белгия натисна съперника през второто полувреме. В 52-ата минута Дрис Мартенс пропусна да удвои, след като насочи добре топката към долния ляв ъгъл към вратата на Аксалу, но стражът на домакините внимаваше и се отличи с красиво спасяване.

В 86-ата минута натискът на гостите даде резултат. Насер Чадил се разписа ниско отблизо в мрежата, оставяйки вратаря Аксалу безпомощен.