Александра Солдатова имаше двоен повод за радост след края на многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в столичната „Арена Армеец“. Рускинята освен, че събра най-голям сбор и се поздрави с титлата, също така бе избрана и за Кралица на Световната купа.

Към златния си медал, Солдатова прибави и бляскава корона, която постави на главата си.

Втора в тази класация остана Ели Бинева от българския ансамбъл, а индивидуалистката ни, класирала се четвърта в многобоя - Катрин Тасева - зае третото място.

Призьорките бяха избрани след вот на акредитираните представители на медиите.

В миналогодишното издание на турнира за Кралица бе избрана Невяна Владинова. Красивата плевенчанка, която стана и шампионка в многобоя през 2017-а, пропусна Световната купа в София през 2018-а, заради контузия. Очаква се тя да се завърне по време на Световната купа в Пезаров в средата на април.

Световната купа по художествена гимнастика продължава и в неделя с финалите на отделните уреди. Билети за състезанието има в мрежата на Eventim. Цените са 20 и 25 лева.

Илиана Раева: Много, брутално силни сме