Новите златни момичета на България от ансамбъла спечелиха още един златен медал след титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София. Този път с още по-безкомпромисна игра във финала на пет обръча, Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Лаура Траатс получиха 20.850, с което си осигуриха първо място.

Бронз за българския ансамбъл на три топки и две въжета

Истински взрив от емоции настъпи в препълнената зала „Армеец“ с появата на момичетата ни, които вдигнаха феновете си на крака и ги оставиха без дъх.

Весела Димитрова: Трогват ме сравненията с Жулиета Шишманова

Отлично: Два медала за българките във финала на обръч

Момичетата на Весела Димитрова получиха 12.300 за трудност, след финала на съчетанието им привържениците дълго ги аплодираха.

Среброто е за японките, на които арбитрите дадоха 19.800. Така гимнастичките от Страната на изгряващото слънце дублираха класирането си от многобоя.

С бронза останаха италианките. На красивата си композиция те получиха 19.650. Последва контестация от тяхна страна, която обаче бе отхвърлена.