Спортният талант на „Еврофутбол“ Александър Джорджев спечели титлата от силния международен турнир по таекуондо Austria Open, който е от веригата G1. 14-годишният дупничанин извоюва успеха след четири победи, като на финала победи хърватина Матей Николич с 10-4. Преди това състезателят на клуб „Гладиатор“ отстрани представител на Азербайджан с 23-3, последва победа над французин с 10-5 и на полуфинала надделя над италианец с 13-3.

През уикенда се състоя Държавния шампионат по лека атлетика за мъже и жени на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. С резултат 21.54 сек. на 200 метра Антонио Иванов покри норматива за участие на Европейски шампионат за юноши и девойки под 20 г., който е от 20-23.07.2017 г. в италианския град Гросето.

Диляна Минкина пък се поздрави с първо и второ място в дългите дисциплини. 20-годишната пирдопчанка победи в тактическо бягане на 5000 метра, като така донесе и първа титла за новия си клуб СКЛА „Цвети Кирилова“. Втора е Милица Мирчева, която е миналогодишен Спортен талант. На 1500 метра Диляна спечели сребърен медал.

Бронзово отличие грабна Елеонора Драгиева на скок височина, в първия си официален старт за сезона. 18-годишната старозагорка преодоля 160 см.

Адмирации заслужава и Александър Сръндев, който за първи път в кариерата си слиза под 16 минути на 5000 метра, където с време 15:52-40 мин. се нареди на 9-ти.

Грета Банишка зае престижното на 11-о място в коронната си дисциплина греда по време на традиционния международен турнир „GYM - Festival“, който се състоя през уикенда в словашкия град Търнава. Въпреки постоянната болка в коляното, Грета изигра повече от добре съчетанието си и заслужи оценка от 12.233 т. Победителка е рускинята Дария Елизарова с 13.467 т, следвана от две представителки на Япония. В 30-то издание на състезанието участие взеха жени и девойки от 14 държави.

Нашата млада надежда в шахмата – Габриела Антова, се поздрави с победа при жените в категорията „Ело < 2200“ по време на втория турнир от веригата „Чесбомб тур 2017“ в Пловдив. Състезанието се провежда в четири града на България, като първият бе преди месец в София, където Габи също завоюва първото място. Следващите два турнира ще се проведат в Бургас и Варна. Участието на 15-годишната Антова е част от подготовката й за Европейското и Световно първенство до 16 години по класически шахмат, които ще се проведат през септември съответно в Мамая (Румъния) и Монтевидео (Уругвай). През октомври Габи ще атакува и световната титла за девойки до 20 г. в Италия, даваща званието „Гросмайстор за жени“.