Първият тим на Левски Илиана спечели титлата при жените на държавното отборно първенство по художествена гимнастика, което започна в Панагюрище. Гимнастичките на клуба - Катрин Тасева, Ерика Зафирова и Галатея Герова, събраха сбор от изпълненията си 117.566 точки.

Преди седмица Тасева стана шампионка в многобоя и взе два златни и два сребърни медала на финалите на отделните уреди на държавното първенство категория Елит в София. На второ място е Левски в състав Невяна Владинова, Лъчазара Пекова и Десислава Славова със 107.950 точки.

Бронзовото отличие спечели първият отбор на Левски Триадица - Боряна Калейн, Биляна Писова и Лидия Василева, със 107.300 точки. В класирането следват Етър-Елит (Велико Търново) с 92.166 точки, Тракия 1 (Пловдив) с 89.300 точки, ЧАР ДКС 1 (Варна) с 89.150 точки, Импала (Стара Загора) с 86.475 точки, Академик (София) с 86.150 и други.

В надпреварата при жените участваха 21 отбора. Официалното откриване е утре от 13.45 часа. Турнирът ще бъде открит от президента на БФХГ Илиана Раева. В петък и събота е отборната надпревара при девойките старша възраст, а в неделя ще играят девойки младша възраст.