Роденият в Азербайджан национал на Турция Рамил Гулиев спечели титлата в спринта на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Лондон.

Натурализираният азер Гулиев, европейски вицешампион в дисцилината от Амстердам 2016, триумфира на финала с 20.09 секунди.

Втори с 20.11 секунди финишира Уейд ван Нийкерк (Южна Африка), който изпревари само с 1 хилядна от секундата при разчитането на фотофиниша, Джерийм Ричардс (Тринидад и Тобаго).

Така Ван Нийкерк взе втори медал в Лондон след златото в бягането на 400 метра.

23-годишният Ричардс пък стигна до бронза в първия индивидуален финал в кариерата си на голям шампионат.

Един от фаворитите Исаак Маквала, който бе повален от стомашен вирус и това провали участието му на 400 метра, а после бяха сам, за да влезе във финала на 200 метра, остана шести.

Сагата в Лондон продължава: Маквала ще бяга на 200 метра

Отказаха достъп до стадиона на претендент за златото заради стомашен вирус

Кори Картър (САЩ) триумфира в бягането на 400 метра с препятствия на Световното първенство по лека атлетика в Лондон.

25-годишната Картър спечели финала с 53.07 секунди след много силни последни 30 метра, в които си осигури най-големия успех в кариерата си.

Олимпийската шампионка Далайла Мухамад (САЩ) финишира втора за 53.50 секунди, а трета се нареди Ристанана Трейси (Ямайка) с личен рекорд от 53.74 секунди,с което тя взе първи медал от голям шампионат.

Защитаващата титлата си Зузана Хейнова (Чехия) финишира четвърта с 54.20 секунди и остана без отличие. /БТА