Невяна Владинова, Катрин Тасева и ансамбълът девойки направиха своята втора подиум тренировка преди Европейското първенство в Будапеща, Унгария. Водени от президента на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева, точно в 12:00 часа местно време нашите момичета влязоха за втори път в състезателната зала, където от петък, 19 май, започва надпреварата.

Мария Петрова вдъхна кураж на гимнастичките ни в Будапеща

Индивидуаллистките ни Владинова и Тасева се представиха на ниво, като допуснаха съвсем леки неточности. Ансамбълът направи много силна втора подиум тренировка, като Мария Кънчева и Марияна Памукова останаха видимо доволни от видяното.

Раева: Владинова и Тасева са фаворитки за медалите на Европейското

Припомняме, че 33-ият шампионат на Стария континент стартира на 19 май и ще продължи до 21 май.

Според новите правила тази година за отборната надпревара ще се вземат резултатите при индивидуалните гимнастички и ансамбъл - девойки, като класирането ще е общо за съответната държава.

С усмивки и в добро настроение грациите заминаха за Европейското

В първия и втория ден на квалификациите, състезанието ще включва по два уреда при жените и по едно изиграване на ансамбъл – девойки. След това ще бъде определен отборният победител, както и финалистите на уредите при жените и при ансамблите.

Освен това най-добрите 24 гимнастички в индивидуалния многобой ще получат право да участват в следващото Европейско първенство.