Българската лекоатлетка Милена Миткова се класира с трети резултат за финала в дисциплината скок на дължина на Универсиадата в Тайпе, Тайван.

Състезателката ни постигна три опита над 6 метра в квалификацията, като всеки един от тях бе по-добър от предишния. Миткова започна с 6.06 m (0.0 m/s), постигна 6.12 m (+0.4 m/s) във втория си опит и с 6.21 m(+0.3 m/s) спечели своята група B на предварителния кръг.

В група A само две атлетки постигнаха по-силен резултат от българката – Алина Ротару от Румъния, която още с първия си опит покри квалификационния норматив за финала – 6.37 m (нормативът бе 6.30 m) и Мара Грива от Латвия, постигнала 6.26 m.

Финалът в дисциплината скок на дължина за жени от Универсиадата е утре в 12:40 ч. българско време.

През 2017 г. Милена Миткова има най-добър резултат от 6.41 m, постигнати на състезание в Испания, а личният рекорд на българката е 6.45 m от 2015 г.

По-рано днес другата ни представителка в турнира по лека атлетика на Световните студентски игри - Рената Петкова отпадна в квалификацията на мятане на диск. Тя остана със 17-ти резултат – 47.59 m, като само първите 12 се класираха за финала.