Българката Мария Гроздева завърши на шесто място на 10 метра пистолет за жени на Европейското първенство по спортна стрелба в Дьор (Унгария).

Гроздева беше осма в квалификациите с 571 точки, а на финала зае шеста позиция със 155.2 точки.

Европейска шампионка стана Селин Гобервил (Франция) с 240.2 точки, а втора остана защитаващата титлата си от миналата година Зорана Арунович (Сърбия) с 239.8 точки.

Бронзовото отличие спечели Бобана Величкович (Сърбия) с 219.0 точки, а четвърта остана европейската вицешампионка от 2017 година Олена Костевич (Украйна) със 197.8 точки.

Другата българка Яна Митева се нареди 55-а в квалификациите с 554 точки.

По-късно днес е дисциплината 10 метра пистолет за мъже с участието на Самуил Донков и Николай Колев.

Българските тимове завършиха на 18-о и 42-ро място в състезанието на за смесени отбори на 10 метра пистолет на Eвропейското първенство по спортна стрелба.

Самуил Донков и Мария Гроздева заеха 18-ата позиция с общо 758 точки, като и двамата ни стрелци постигнаха резултат от 379 точки.

доста по-голяма амплитуда бе представянето на другата българска двойка - Николай Колев и Яна Митева, които завършиха 42-ри със 745 точки в квалификацията. /БТА