Иво Ангелов спечели сребърен медал в категория до 59 килограма на Европейското първенство по борба в класическия стил в Нови Сад (Сърбия).

32-годишният перничанин загуби на финала с 1:3 точки от представителя на домакините Кристиян Фрис, който донесе първа континентална титла в историята на сръбската борба.
Фрис започна агресивно и успя да поведе с 3:0 точки, като запази преднината си до края на първата част.

След почивката Ангелов опита да отвърне с по-активни действия, но успя да вземе само точка от пасивност на съперника, който се защитаваше добре и не позволи успешна атака на българина.

Ангелов заслужи шесто отличие от Европейски първенства в кариерата си. Той е континентален шампион от Тбилиси 2013, като вече има още три сребърни и две бронзови отличия.

Българинът, световният първенец от Будапеща 2013, стартира с победа над турчина Хамет Рустем, който се отказа заради травма в 4:40 минута на срещата при 3:0 точки за българина.

На четвъртфиналите Ангелов се наложи със 7:1 точки над унгареца Ерик Торба, а на полуфиналите той детронира шампиона от Рига 2016 Мингиян Семьонов, след като обърна руснака от 0:2 до 3:2 точки.

Мингиян в последствие взе бронза след убедително 5:0 над Торба./БТА