Второто издание на IT джаги Лига в България вече е реалност. на 18 март в спортен бар академията на бул. тодор Александров 64 (сградата на кино арена запад – в ляво от главния вход, на ниво -2) се проведе дългоочакваното събитие. Интересът към него беше толкова голям, че привлече по два отбора от някои компании.

72-ма състезатели в 18 отбора от най-елитните IT фирми в България премериха сили на масата и определиха шампиона по джаги в IT сектора за сезон 2017! Компаниите на VMWare, SAP, Experian, First Online Solutions, Gameloft, Tinqin, Astea, Up2 Technology, Javelin Group, HB Dream Mill, Questers, Accedia, Upnetix, Atos IT Solutions and Services & Skyscanner излъчиха своите отбори от по четирима състезатели готови за футболна битка по двойки като VMWare, SAP и Astea изпратиха по два отбора.

Турнирът започна с Квалификационен кръг, в който отборите бяха разделени чрез жребий в 4 квалификационни групи. Победителите от миналогодишното издание бяха предварително разпределени в четирите групи от друг жребий, за да се избегне засичането им в прекалено ранен етап от турнира.

Всеки тим трябваше да достигне 21 гола, за да реализира победа /2 точки/  като при резултат 20 на 20 всеки от двата отбора в двубой записва равенство /1 точка/. Игрите от квалификациите подредиха отборите в две дивизии за Елиминационния кръг.

В Първа Дивизия се класираха отборите WMWare-Black Lemons, Experian, SAPfire, Astea, SAP-Трепни, Atos Equilibrium, Skyscanner и Upnetix. Във втора дивизия директно се класираха Javelin, Up2 Technology, VMWare-Small lemons, Questers, Accedia & Go Fantastic. Последните в групите трябваше да се срещнат в директен елиминационен кръг, където отборите на Gameloft и Tinqin извуюваха своето място след победи над Hbmill и Bstea, които отпаднаха от надпреварата.

До финал в Първа дивизия достигнаха отборите Experian и Astea. Купата за първо място спечели Experian след много оспорвана битка, която завърши 21:19. Бронзът  грабна отборът на Atos Equilibrium след победа над  SAPfire.

В Дивизия 2 първи се класираха Up2 Technology, които победиха Javelin в равностоен двубой на финала. Третото място отиде за отбора на варненците от First Online Solutions (Go Fantastic), който победи мобилизиралият се отбор на Tinqin в труден мач.

И така след цял ден активна игра и много позитивни емоции победител във Второто издание на Българската IT джаги лига стана отборът на Компанията Experian - /Любомир Стефанов (С), Николай Кошев, Ирина Хаджиева и Мануш Памукчиев/.

Специалната награда за отбор с най-добър дух отиде при момчетата от Gameloft, които зареждаха цялото събитие с позитивна енергия през целия ден. Kато най-добър играч на турнира – MVP бе отличен играчът показал страхотен напредък и изключително стабилно представяне през целия турнир - Христо Аврамов от отбора финалист Astea.

Отборът победител спечели безплатен голф урок за четирима, предоставен от партньора на събитието – Пирин Голф и Кънтри Клуб и правото да участва в Open Doubles категорията на Sofia Grand Masters X, 6-8 октомври тази година – Международно състезане, в което ще вземат участие над 100 професионални състезатели.

Участниците в отбора на Experian ще бъдат лицензирани с provisional licenses, за да бъдат допуснати до участие в гранд състезанието, организирано у нас.

Всички състезатели получиха разнообразни награди, медали и купи от организаторите на събитието СК „Джагоарс”, а победителите – допълнителни награди от партньорите на турнира – Пирин Голф и Кънтри Клуб, Foosball Tables и Сдружение „Фуутура”.

Събитието e уникално по рода си и за втора поредна година донесе незабравими преживявания на участниците.  Оспорвани игри, неочаквани обрати, адреналин и много позитивни емоции бяха постоянна част от джага събитието.

Джаги лигата 2017 се проведе на 8 броя от последния модел професионални маси Роберто спорт  от 2016 – Top Speed.

Екатерина Атанасова и екипът на СК „Джагоарс” отново организира и осъществи поредното джага събитие в страната. Всички участници показаха нарастващ интерес и в обратна връзка изразиха огромно нетърпение към следващото издание на Българската IТ джаги лига, която ще се проведе през 2018 година.