Първият състав на България - Анна Келман и Татяна Воложанина, завърши на четвърто място в отборното класиране при девойките на международния турнир по художествена гимнастика за девойки "София къп", който съпътства Световната купа в "Арена Армеец".

Двете български грации изиграха по едно съчетание на всеки уред и събраха общ сбор от 114.150 точки. След като в във вторник Воложанина си осигури място на финалите на обръч и на топка, днес тя се класира и за тези на бухалки и на лента. Българката гимнастичка получи 13.050 точки за съчетанието си с лента и 15.450 на бухалки. Анна Келман беше оценена с 11.600 точки на лента и 13.200 на бухалки.

Титлата спечели Русия първи отбор със сбор от 131.800 точки, а в класирането следват Украйна 1 със 126.250 точки и Беларус 1 със 120.150 точки. За руския отбор играха Анастасия Сергеева, Дария Сергаева и Лала Крамаренко. България като домакин участва с четири отбора, но само първият от тях влиза в официалното класиране. Тим номер 2 (Вероника Любчова и Валерия Ватова) събра 109.200 точки, отбор 3 (Елизабет Йовчева и Вая Драганова) има 109.100 точки, а отбор 4 (Никол Атанасова и Ева Брезалиева) е с 95.850 точки.

В състезанието при девойките участваха общо 35 тима. От 16.15 до 19.05 часа днес надпреварата продължава с финалите на отделните уреди при жените и при девойките. Световната купа в София ще се проведе от петък до неделя в "Арена Армеец", а в четвъртък от 19.00 до 19.30 часа е подиум тренировката на българския национален отбор (ансамбъл и индивидуално)./БТА