Фаворитите успяха да се класират за четвъртфиналите на Държавното първенство по бадминтон в София.

Защитаващият титлата си и втори поставен Филип Шишов пък надделя над Данаил Балкански с 21:18, 21:19 след малко повече от половин час. Той очаква мач срещу Димитър Янакиев.

Номер 1 на сингъл при жените Линда Зечири разгроми Анилина Димитрова с 21:10, 21:7 само за 20 минути и на четвъртфиналите ще играе срещу Христомира Поповска.

Втората в схемата и миналогодишна вицешампионка Мария Мицова беше още по-убедителна и само за 16 минути се наложи над Детелина Парушева с 21:5, 21:7. За място на полуфиналите тя ще играе срещу Мария Делчева.

Защитаващите титлата си на двойки мъже Алекс Влаар и Филип Шишов стартираха с победа над Пенчо Стойнов и Христо Чапаров с 21:7, 21:11.

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви, които са номер 1 при дамите, пък достигнаха без особени проблеми до четвъртфиналите след 21:7,217:4 над квалификантките Людмила Костадинова и Кристина Миланова.

Защитаващите титлата си от миналия сезон и втори в схемата Петя Неделчева и Мария Мицова пък започнаха с победа над Михаела Величкова и Василена Лачковска с 21:3, 21:8.