Етър 64 заслужи юбилейна десета титла в женското хандбално първенство на България. Великотърновки надделяха над Бъки (Габрово) с 29:23 (14:12) и спечелиха с 2:0 победи финалната серия за трофея.

Гостенките започнаха по-добре мача и до 20-ата минута водеха с 8:6, но до почивката възпитаничките на Йонка Генчева направиха серия от четири безответни гола, за да поведат с 12:9 и поеха инициативата.

Двубоят беше предрешен в първите 11 минути след почивката, когато след шест поредни попадения Етър дръпна с 20:13 и до края контролираше играта, въпреки отсъствието на капитанката и лидер на тима Даниела Коцева, която пропусна двубоя заради здравословни проблеми.

Най-резултатна за победата беше Данислава Петрова със 7 гола, а 6 попадения добави Силвана Савич. За Бъки 11 пъти се разписа Лидия Ковачева, която стана голмайстор номер 1 на сезона.

За най-добър страж през кампанията беше избрана националката Десислава Николова от Етър, а за най-полезна хандбалистка беше определена вратарката на бронзовия медалист Гергана Александрова.

С успеха днес търновки записаха и седми дубъл в клубната история, след като през този сезон спечелиха и купата на България.