Европейската шампионка в категория до 48 кг при девойките Еми-Мари Тодорова бе определена за най-добра боксьорка на първенството в София.

Това бе нейна трета поредна титла на Стария континент при подрастващите, дошла след категорични победи над Елизабет Буулс (Анг), Алена Токарчук (Рус) и Кетрин Фрайерс (Ирл).

България завърши с 2 титли и един сребърен медал шампионата при девойките, като освен Тодорова, злато донесе Горяна Стоева (51 кг), а Аслъхан Мехмедова се класира втора в категория до 64 кг.

Повече титли от страната ни спечели единствено отборът на Русия, чиито боксьорки триумфираха 4 пъти от 5 изиграни финала. Полша, която също като нас имаше три финалистки, стигна до 1 титла, а общо 6 от 11-те нации с финалистки, спечелиха златни отличия.

В неделя от 15 часа започват двубоите за титлите при момичетата, като първа на ринга ще се качи единствената ни финалистка Мелек Закифова в категория до 46 кг. Нейна съперничка ще бъде рускинята Алена Левина.

При 16-годишните имаме и един бронз – на Велислава Чакърова в категория до 75 кг.