Лекоатлетката ни Мирела Демирева остана на седмото място във финала на скока на височина на Световното първенство в Лондон.

Сребърната ни олимпийска медалистка от Игрите в Рио де Жанейро през 2016 година изравни личното си постижение за сезона – 1.92 метра – но това и стигна само за седмата позиция.

Нашата представителка преодоля височината от първия си опит, а след това направи три фаула при опита си да скочи 1.95 метра. Българката раздели мястото си представителката Литва Айрине Палшите.

Демирева бе първата българска лекоатлетка, която се класира на финал на шампионата в Лондон.

Златото спечели Мария Ласицкене с резултат 203 см. Украинката Юлия Левченко се класира втора (201 см) и се окичи със среброто, а бронзовото отличие си заслужи полякинята Камила Лицвинко (199 см).