Спортният талант на „Еврофутбол“ Диляна Минкина спечели ценна победа на 3000 метра на 39-тия лекоатлетически турнир „Нови звезди“, който се състоя на 17.05.2017 г. на стадиона на НСА „Васил Левски”. 20-годишната състезателка на СКЛА „Цвети Кирилова“ преодоля разстоянието за 9:47.27 мин. Втора е Силвия Георгиева от Варна с 9:52.89 мин.

Друг Спортен талант на българския букмейкър – Калина Христова, се окичи с бронзов медал от държавното индивидуално първенство по тенис на маса до 18 г., който се проведе на 13-ти и 14-ти май в Пловдив. След оспорвана игра 15-годишната варненка достигна до полуфинала, където отпадна от Есин Саид от Момчилград. Това й осигури бронзовия медал, като тя бе единствената от кадетките, които участва в разпределението на медалите. Шампион при девойките очаквано стана Мария Йовкова. В турнира взеха участие 83 юноши и 46 девойки.

Два дни по-късно във Варна Калина постигна четири победи на сингъл и още две на двойки с Димана Николова в последните четири кръга от финалния турнир на Висшата лига за жени, който беше и юбилеен - 85 години тенис на маса в България. Отборът на Калина - „Корабостроител-92“ запази статута си на участник във Висшата лига и през следващата година след постигнатите две отборни победи над СКТМ „Панагюрище“ с 4:1 и над „Родопи“- Момчилград отново с 4:1 гейма. Шампион на България стана „Комфорт“ Варна, вицешампионки са „Стоянстрой“ Пловдив, а трети е отборът на Русе.