Тихомир Иванов ще постави точката на българското участие на 16-тия Световен шампионат по лека атлетика в Лондон. Най-добрият ни състезател в скока на височина ще участва във финала на своята дисциплина.

По време на квалификацията Тишо вече изпълни основната си цел в британската столица, като подобри личния си рекорд - 2.31 m. Оттук нататък - всичко останало би било просто една великолепна реализация. Финалът на мъжкия скок на височина ще започне в 21:00 ч. българско време.

До момента Мирела Демирева записа най-предното българско класиране на първенството, като въпреки много трудния си сезон олимпийската ни вицешампионка в скока на височина зае престижната 7-ма позиция в Лондон.

Последният ден на Световния шампионат ще донесе и една новост, след като за първи път в програмата ще бъде включено спортно ходене на 50 km за жени. Изключително тежката дисциплината ще открие финалния ден.

Последните комплекти медали пък ще бъдат раздадени на стадиона в щафетите 4x400 m, за които домакините имат огромен апетит, още повече след като миналата вечер мъжкият квартет на Великобритания спечели сензационно бягането на 4x100 m пред отбора на САЩ.