Остават броени часове до началото на 16-тия Световен шампионат по лека атлетика в Лондон.

Тази вечер, точно в 21:00 ч. българско време всичко започва с предварителния кръг на 100 m за мъже. Той ще включва само атлети, които са единствени представители на своите страни и не са покрили стандарта за участие на световното.

По-късно обаче атмосферата на стадиона в олимпийския парк ще се нажежи, защото Юсейн Болт ще започне своя поход към последната индивидуална титла на 100 метра, която ямаецът иска да прибави в богатата си колекция. За целта Болт ще трябва да мине през сериите днес, за да бяга утре на полуфинал и разбира се да се класира за жадувания финал, който е утре в 23:45 ч.

Програмата на състезателен ден 1 ще предложи един финал, но какъв само ще бъде той за домакините. Представителят на Великобритания Мо Фара ще атакува трети пореден дубъл в бяганията на 10 000 и 5000 метра на световните първенства. Тази вечер целта е ясна - злато в по-дългата дистанция.

Първият ден е и единственият сигурен, без българско участие на първенството. Във всички останали 9 състезателни дни българите със сигурност ще имат или биха се класирали, за да имат изяви.