Спортът акробатика, с вида смесени двойки, вече е в програмата на Младежките олимпийски игри!

За първи път тази  година, на третите летни младежки олимпийски игри в  Буенос Айрес (Аржентина), които ще се проведат от 11 до 23 септември, в този спорт ще бъдат излъчени олимпийски шампиони за младежи.

Квоти за участие в престижните игри получават финалистите на световното състезание по акробатика за възрастовите групи, което завърши тази вечер в Антверпен (Белгия).

След като вчера българската смесена двойка Мариела Костадинова и Панайот Димитров влезе във финала с 4-ти резултат след квалификациите, днес те заеха 4-то място и в крайното класиране.

В световното състезание участваха 24 състава от цял свят, като до финала достигнаха състезателите на 8 държави -  Казахстан, Русия, Португалия, България, Беларус, Украйна, Израел и Великобритания.

Мариела Костадинова и Панайот Димитров са състезатели на Клуб по спортна акробатика Бургас. С тях работят личният им треньор Гергана Денева, световен шампион за младежи и вицеевропейски шампион за жени, националният треньор Драгомир Драганов и хореографът Диана Колева.

Бургаската акробатична школа има категоричен принос за българските успехи на световни и европейски първенства. Нейн създател и дългогодишен старши треньор е Радослав Александров, създал легендарни абсолютни световни и европейски шампиони.

Утре, 11 април, нашите състезатели се връщат в България.