Националният отбор на България за мъже постигна изключително важна победа във втория си мач от Група С на Световната купа по хандбал за развиващи се отбори.

В зала "Орловец" в Габрово възпитаниците на Георги Андреев се наложиха над Азербайджан с 41:34 (20:15), като успехът не дойде никак лесно, защото две минути преди края на първото полувреме разликата бе само един гол за "трикольорите". Брилянтни три атаки по дясното крило бяха завършени от Светлин Димитров, за оттеглянето на двата отбора на почивка при 20:15.  През втората част българите играха без напрежение, мощно подкрепяни от публиката, като не позволиха на съперника да съкрати разликата, а напротив, в 40-а минута разликата нарасна до 9 гола и до края двубоят се доиграваше.

Димитров, който вкара 15 гола, беше избран за играч на мача и получи специален плакет от президента на БФХ Росица Бакърджиева-Коева. Бранимир Балчев добави 7 попадения. От тима на Азербайджан за най-добър беше определен Канан Аскеров, който завърши с 10 попадения. При победа в последния мач срещу аутсайдера Андора българите ще се класират за четвъртфиналите. "Изгледахме внимателно вчерашната победа на Азербайджан над Андора и казах днес на разбора на момчетата, че мачът с азерите трябва да го спечелим с разлика. Опасявах се от чисто психологическа гледна точка да не допуснем изненада, но играчите бяха перфектни.

Остава ни мача с Андора, в който по всяка вероятност ще дам почивка на някои от основните ни състезатели. Силно се надявам да мога да разчитам на четвъртфиналите на Николай Нейчев, който има проблем в бедрения мускул, защото е много важен състезател за нашия тим. Благодаря на публиката за чудесната подкрепа", заяви след двубоя Георги Андреев. Азерите признаха превъзходството на България. "България ни победи заслужено. Имате добър отбор, направихте красиви комбинации и стана много интересен мач. Ние сме млад състав, но ни трябват такива мачове, за да израстваме и да придобиваме повече самочувствие", заяви наставникът на тима Хикмет Абдуллаев./БТА