Бургаски каратист стана световен шампион в Япония при мъже тежка категория +35 години. Световната титла грабна възпитаникът на Спортния клуб "Киокушин Спирит" Евгени Прудников. Бургаският каратист изигра общо четири срещи по време на Световното първенство.

Той победи двама съперници на домакините и по един от Франция и Австралия. След три европейски титли това е заслужен успех на Прудников. Това каза неговият треньор двукратната световна шампионка на ката сенсей Гергана Апостолова-Костова.

Тя каза, че каратистът Благовест Петков, който живее и тренира в Ню Йорк, се класирал на второ място при мъжете +35 години до 85 кг, след като загубил на финала от представител на домакините. След оспорван двубой на полуфинала срещу състезател на Русия, в средната категория, Красен Кръстев от СКК "Монтана" е останал трети.