Спортният талант на „Еврофутбол“ Антоан Божилов се представи блестящо на международния турнир по лека атлетика за хора с увреждания в Загреб и покри два норматива за участие на Световното първенство за параатлети в Лондон. В събота 23-годишният столичанин постигна 11.64 сек. на 100 метра (11.70 секунди норма), а ден по-късно направо отвя изискуемите 11.50 метра в тройния скок с невероятните 13.05 метра. Така Тони ще участва в три дисциплини – 100 метра, троен скок и скок дължина (с норматив от предишно състезание) на шампионата на планетата в британската столица, който е от 14 до 23.07.2017 г.

Друг Спортен талант на българския букмейкър – Иван Алмаджиев, се завърна със златен медал от международния турнир по плуване „Македоники“ в град Солун. 16-годишният пловдивчанин завърши с 25.39 сек на 50 метра бътерфлай и се окичи със златото. На 100 метра свободен стил той постигна 54.81 сек, което му бе достатъчно за 4-то място.

14-годишният ни талант в таекуондото – Александър Джорджев, спечели първо място на турнира HereyaTrophy в София с категорични резултати над представители на Гърция. Първата среща той победи с 48:6, втората надделя с 26:6, а в третата отстрани съперника си с 31:9.

Едно първо и едно второ място записа друг наш Спортен талант – Димитър Райкин, на Мастърс турнира по фехтовка във Варна, в който участват само първите осем най-добри състезателя за всички оръжия във всички възрасти. До 15 г. Димитър зае първо място, а при кадетите е втори. На 28 май бяха наградени и носителите на Купа България за 2017 г., а Дими получи своя трофей за възраст до 15 г.