Състезателките на БК Русе заслужиха общо четири титли в първия кръг на Държавното лично-отборно първенство по бокс за жени в Кърджали.

Габриела Димитрова спечели в категория до 51 килограма след успех на финала с 3:0 съдийски гласа над Венелина Поптолева.

При 54-килограмовите световната вицешампионка от Астана 2016 Стойка Петрова очаквано взе златото след победа с 3:0 съдийски гласа над Розалия Пайчева.

Преди това в четвъртък вечерта Севда Асенова триумфира при най-леките в категория до 48 килограма след успех с 3:0 съдийски гласа срещу Иванка Иванова, а Маринела Раду донесе второто злато за тима от крайдунавския град след отказване на Стелиана Трифонова във финала в категория до 81 килограма.

Камелия Фейрару също от БК Русе стигна до сребърното отличие в категория до 69 килограма след драматична загуба с 1:2 от Илина Иванова в спора за титлата.
При 60-килограмовите спечели Надежда Орлинова, след като двубоят й срещу Ин Дай беше прекратен със съдийско решение в първия рунд. По същия начин Маргарита Чанева надделя над Надя Кирилова на финала в категория до 75 килограма.

Джоана Нуамеруе взе златото при 64-килограмовите, след като противничката й Маноела Йорданова не излезе на ринга.

БК Русе оглави убедително отборното класиране след първия кръг на Държавното лично-отборно първенство по бокс за жени./БТА