С изпълненията във финалите на отделните уреди завърши надпреварата при девойките на международния турнир "Sofia Cup", който предшества Световната купа в София.

И златен медал за ансамбълa ни девойки на "Sofia Cup"

Българката Елизабет Йовчева се класира на пето място в три от финалите (обръч с оценка 15.100, топка - с оценка 16.000 и лента с оценка 14.950). На бухалки Елизабет допусна сериозна грешка и остана на 8-о място във финала с оценка от 14.150 точки.

На всички уреди победителка стана талантливата руска гимнастичка Лала Крамаренко. Четири сребърни отличия с много силна игра завоюва представителката на Румъния Дениза Майлат. На обръч бронзовият медал спечели Яна Стрига от Беларус, на топка - Ади Катц от Израел, на бухалки - Софи Крейн от Канада, а на лента - Арина Шушинская от Беларус.

Блестяща Калейн със злато от многобоя на "Sofia Cup"

Не забравяйте, че емоциите около художествената гимнастика продължават. В края на седмицата "Арена Армеец" ще бъде домакин на Световната купа, където страната ни ще бъде представена от Невяна Владинова, Катрин Тасева и ансамбъла (жени). Турнирът ще се проведе от 5 до 7 май.

Билети за събитието могат да бъдат намерени в мрежата на Eventim. За квалификациите, които ще се проведат в петък и събота, цените са 5, 10 и 15 лева, а за финалите - пропуските струват 10, 15 и 20 лева.