Общо десет медала завоюваха българските гимнастички при жените и при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "Ирина Деляну къп" в Букурещ (Румъния). Българката Валерия Ватова спечели четири отличия - едно сребърно и три бронзови при жените. Ватова се представи много силно и се класира трета в многобоя със сбор от 78.500 точки.

Грацията завоюва още сребърен медал на топка с 19.800 точки и бронзови отличия на обръч с 19.650 точки и на лента с 19.350. Това е първа година, в която Ватова се състезава при жените и това за нея е огромен успех.

Лъчезара Пекова е с шести по сила сбор в турнира от 73.400 точки, но тъй като в официалното класиране влизат по две гимнастички от държава тя се класира официално на пето място в многобоя. Леонор Божанова е с девети по сила сбор от 70.600 точки.

Шампионка в многобоя стана представителката на домакините Деница Майлат със сбор от 86.100 точки, а среброто взе София Рафаели от Италия с 85.350 точки. Съдия за България на турнира е Християна Тодорова.

По-рано днес българките Стиляна Николова и Ева Брезалиева спечелиха първото място в отборната надпревара при девойките на международния турнир "Ирина Деляну къп". Двете гимнастички събраха сбор от 148.950 точки след всичките си осем изпълнения.

На уредите българките имат два златни, два сребърни и един бронзов медал. Стиляна Николова е първа на въже с 19.450 точки и втора на топка с 20.350 точки, а Ева Брезалиева се класира първа на топка с 20.750, втора на бухалки с 20.000 точки и трета на лента 16.500 точки./БТА