Петър Белберов и Севда Асенова бяха определени за носители на купа "Странджа" от 69-ото издание на международния боксов турнир, който завърши в зала "София".

Те спечелиха титлите съответно в кат. +91 кг при мъжете и до 48 кг при жените и заслужиха призовете за най-добри боксьори на турнира.

При мъжете за първи подгласник на българина бе определен Кришан Викас от Индия, победител в кат. до 75 кг, а за втори подгласник - Кишоун Дейвис от САЩ, който спечели златото при 60-килограмовите.

Подгласнички на Асенова станаха шампионката до 60 кг Мира Потконен (Фин) и Киан Ли от Китай, златна медалистка в кат. до 75 кг.

Освен с купите, носителите на трофеите бяха наградени и с ваучери за 5-дневна почивка за двама в курорта Албена.