Европейският шампион по карате в абсолютна категория Валери Димитров стана спортист №1 на Пловдив за 2018 година. Състезателят на АСКК „Тракия” спечели два медала на Европейското първенство в Будапеща (Унгария).

Победителят бе награден лично от кмета на града Иван Тотев на тържествена церемония проведена в гранд-хотел ”Пловдив”.
Това е второ подобно отличие за Валери Димитров, който спечели класацията в Пловдив и през 2013 година.

Второто място зае щангистът на Марица Георги Шиков, който през годината спечели сребърен медал на Европейското първенство по вдигане на тежести. Трети в анкетата се нареди джудистът Янислав Герчев, също вицешампион на Европа.

Призовата десетка допълниха Димитър Кузманов (тенис), Габриела Петрова (лека атлетика), Иванка Делева (карате), Станилия Стаменова (кану-каяк), Виолета Генчева (джудо), Ана-Мария Стоилова (акробатика) и Красимира Марева (карате).

Лекоатлетката Александра Начева бе избрана за втора поредна година за най-добър млад спортист на Пловдив. През настоящата година състезателката на СКЛА „Ботев” завоюва златен медал на Младежките олимпийски игри.

Легендата на Локомотив Христо Бонев и звездата на Ботев Тодор Неделев наградиха световните вицешампиони по минифутбол от национания отбор на България, съставен изцяло от пловдивчани.