Силен старт в новия сезон записаха българските представители в  олимпийското карате. Нашите каратеки спечелиха престижното второ място в  крайното класиране на елитния традиоционен турнир за юноши, младежи,  мъже и жени в Риека (Хърватска). С отличната си игра представителите на  карате клуб Никон завоюваха един златен медал на Денислав Стоянов в  категория 55 кг, сребро и бронз на Роберто Петров в кат. +70 при юношите  и в кат. +76 при младежите. Иван Петков изигра пълен брой срещи, но за  съжаление отстъпи в мача за бронза.

Междувременно в Берлин по същото време над 2000 състезатели от 40  държави мериха сили на един от най-силните и мащабни турнири в Европа  BANZAI CUP 2018. България бе представена от 10 състезатели от КК Никон,  които записаха впечатляващи успехи. Теодора Цанева грабна златото, като отново бе далеч над всички и не  допусна съперничките й да отбележат дори оценка. Матей Георгиев и  Радослав Петров стигнаха до финалите и завоюваха сребърни медали, а  Никола Седефчов спечели бронз. На косъм от отличията останаха Никола  Зафиров, Николай Дюлгеров и Даниел Минчев, отстъпили в мачовете си за  третото място.

Предстоят редица подготвителни турнири, след което на 20 и 21 октомври е  турнирът за националната купа за всички възрасти в Габрово, веднага след  това в Мексико е насрочена световната младежка лига, на която шампионите  на страната от КК Никон също ще защитават честта на България.