Четири златни медала спечелиха българките от четвъртото издание на Международния боксов турнир Балкан 2018 в Ботевград.

При девойките в категория до 57 кг. златен медал завоюва Марина Сивенова, като се наложи над рускинята Ангелина Глебова.

При жените в категория до 48 кг. Севда Асенова спечели златния медал, след като победи познатата си съперничка от Румъния Стелута Дута с 4:0 съдийски гласа.

Световната шампионка Станимира Петрова също се класира на първо място след оспорвана среща с представителката на Румъния Лакрамиора Перижок.

Стойка Петрова получи приза за най-добра боксьорка при жените на турнира, след като във финалната си среща победи съотборничката Златислава Чуканова след 5:0 съдийски гласа./БТА