България ще има 9 финалисти при юношите в третото издание на международния турнир по бокс Мемориал „Емил Жечев“, който се провежда в залата на комплекс „Диана“ в София. Останалите петима, които играха в днешните полуфинали, остават с бронзови медали. Двама от тях загубиха от свои съотборници. В кат. до 66 кг Йоан Асенов победи с 3:2 съдийски гласа Уилям Чолов, а при 63-килограмовите Емирджан Мехмед се наложи с 5:0 над Мирослав Иванов.

Останалите, които ще спорят за титлите утре са: Радослав Росенов (46 кг), Даниел Стефанов (48), Ясен Радев (50), Николай Атанасов (54), Бисер Атанасов и Коста Симеонов в кат. до 60 кг, и Николай Зафиров (70).

С бронзовите отличия освен Чолов и Иванов, ще се окичат: Красимир Джуров (46 кг), Димитър Димитров (75) и Велислав Патов (80).

Финалите при юношите са утре от 13:00 часа в зала „Диана“, съобщават от родната централа по бокс.

При младежите България вече има трима финалисти, след като своите мачове днес спечелиха Ергюнал Сабри (49 кг), Якуб Чиновлиев (56) и Иван Атанасов (64).

По-късно тази вечер ще завършат полуфиналите и в останалите категории, където имаме още петима участници.

Финалите при младежите също са утре от 14:30 часа.