Общо двадесет медала; шест златни, шест сребърни и осем бронзови, завоюваха националите на България в индивидуалните дисциплини на 8-ото SKDUN Европейско първенство по шотокан карате-до, което се проведе от 13-ти до 15-ти април в град Доброва Горница, Полша.

В надпреварата участваха състезатели от около 30-ет европейски държави, а родината ни се отличи с победи в най-престижните категории - Оупън и Мастърс. Златни медали за България спечелиха Борислава Ганева (+58 кг), Пламен Кирилов (67кг), Тихомир Тодоров (+87кг), Илиян Илиев (Оупън), Реми Бобев (Мастърс) и още един златен медал от груповото представяне за мъже.

Каратеките ни за пореден път затвърдиха доброто си представяне, след като постигнаха голям успех и на Европейската Кохай Купа, където се наредиха втори в крайното класиране.