Кардиф излезе над зоната на изпадащите, след като постигна първата си победа във Висшата лига. Уелският тим удари с 4:2 гостуващия Фулъм в дербито на новаците.

Андре Шюрле даде аванс на гостите след едва 11 минути с невероятен гол от дистанция, но Кардиф направи бърз обрат. Първо Джош Мърфи изравни след четвърт час игра, а пет по-късно Боби Рийд изведе домакините напред.

В щуро второ полувреме, първо Райън Сесеньон изравни резултата 11 минути след почивката, за да вкара първия си гол във Висшата лига. Въпреки това хората на Нийл Уорнък не униха, а напротив – Калъм Патерсън отново даде аванс на своите в 65-ата, след което резервата Кадийм Харис оформи крайното 4:2.

Този резултат даде възможност на Кардиф да се вдигне до 17-ата позиция в таблицата, докато Фулъм изпадна до 18-ото място. По-трудното за приемане за лондончани е фактът, че са допуснали 25 попадения в едва девет срещи в Премиършип.

Това е първата победа на Кардиф от април 2014 във Висшата лига на Англия, а Фулъм продължава да е в безобразната серия от 23 поредни мача без да запази суха мрежа като гост.