Холандецът Роналд Схолдерман (Toyota) спечели етап 2 на Balkan Offroad Rallye и продължава да е начело при крос-кънтри автомобилите, след изтощителната маратонска отсечка от албена до Приморско, с над 350 състезателни километри от общо 463.

Втори за деня, с едва 18 секунди изоставане бе миналогодишният победител Франк Стенски (Mercedes). Топ 3 и за етапа, и за генералното класиране допълни Десислав Славчев (Mercedes), който за момента брани честта на България при кандидатите за победа.

Що се отнася до останалите български екипажи, при тях нещата не се развиха особено добре. Миналогодишният сребърен медалист Дончо Цанев (бъги Suzuki) успя да спука цели три гуми в маратонския етап, което му костваше половинчасово забавяне в класирането и в крайна сметка, казанлъшкият пилот завърши 6-и. Станислав Стоянов (Nissan) се класира на 8-о място, а Свилен Максимов (Jeep) – 16-и.

Денят бе особено тежък за Константин Чолаков, който след перфектно каране първия ден, имаше сериозни проблеми със своя болид Toyota, които му костваха над 3 часа пасив. Ветеранът Петър Минчев пък, приключи участието си още преди старта на маратонския етап, заради непоправима повреда на своето Mitsubishi.

В класа на SSV бъгитата, етапната победа взе навигираният от българина Ивайло Николов гръцки пилот Николаос Папанастасис (Can Am). В генералното класиране начело продължава да е победителят от Balkan Offroad Rallye 2016 Тиери Жером от Белгия с Can Am.

При мотоциклетите, след етапна победа, водач в генералното продължава да е австриецът Беат Юен (КТМ), а при ATV-четириколките, по същата схема начело е швейцарецът Жан Пиер (Can AM).

При камионите, холандецът Леон Де Вит с Mercedes бе най-бърз в отсечката и оглави генералното класиране. В екстремния клас води миналогодишния шампион Франк Дорел с Land Rover.

Третият етап на Balkan Offroad Rallye отвежда участниците в Странджа, като ще е значително по-къс – 220 километра, от които 140 състезателни.

Към кервана на офроуд надпреварата се присъединява второто издание на макадамовото състезание за исторически автомобили Balkan Classic Rallye, а денят е отреден за шейкдаун преди официалния старт на 19 септември.